Щедрий подарунок від українських художників

Недаремно серпень місяць називають порою збору врожаю…Все що вродило закладають у сховища, щоб хватило до нового посіву. Вірна приказка - хліб  усьому голова, але е хлібом єдиним живе людина. На культурно-мистецькій ниві столиці відбулася мистецька акція передачі художніх творів від українських митців до Музею Тараса Шевченка у Пекіні. 
Організаторами виступили Посольство України в Китаї, Національний музей Т.Шевченка у Києві, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Академія мистецтв України, Академія каліграфії та живопису у Пекіні, 
На урочистостях, які пройшли у Національному музеї Т.Шевченка чимало добрих слів було сказано в адресу організатора  проекту  віце-президента Академії каліграфії Алан Юй. Дійсно, увага подвижника до творчого спадку Кобзаря, зворушила українських художників і сприяла передачі у подарунок найкращих своїх  доробків у Китай. 
Понад 60 художніх творів стануть справжньою візитивкою про українську культуру, духовність, мистецтво для китайської спільноти.  Чимало творів були присвячені образу Кобзаря, це гравюра «Святий Тарасій» народного художника України Миколи Стратілата, портрет «Кобзаря» пензля Лідії Нечипорук, пейзаж «Хата Т.Шевченка у Моринцях» Галини Морозової, вишита золотою ниткою по шовку тематична картина «Свою Україну любіть» заслужених художників України Олександри та Миколи Теліженків,.   
  Як відгук до драматичних подій на Майдані з’явився хвилюючий мотив «Схаменіться, будьте люди!» Віолети Монсевич.  До народних свят та обрядів наповнених енергетикою прадавніх символів наших пращурів звернулися у своїх творах Ігор Роп*яник, Тетяна Міхова, Віра Жлудько. Світилися радісною палітрою пейзажі Андрія Кравченка, Віктора Малінки, Федора Недошовенка, Оксани Здоровецької, Федора Матейчука, Анатолія Кравченка, Наталки Полтавець, Тамари Недошовенко, Анатолія Марчука, Наталії Пахомової-Власової, Олени Куровської. Квітковий розмай представили Тетяна Король, Валентина Єфремова, Галина Кравченко, Олександр Кіртока, Олена Крючкова. Дивовижний генетичний код жіночої краси випромінювався з портрета «Царівна польова» заслуженого діяча мистецтв України Валентини Виродової-Готьє, образу «Мирослава» пензля Олександра Охапкіна.  Привабили твори Світлани Аношкіної, Тетяни Бонд, Світлани Михалевич, Ольги Чернишевої, Павла Міхєєва.
Україна славиться своїми оберегами, так ляльки-мотанки займають особливе місце в духовному житті нашого народу. Дивовижною майстринею в цьому напряму є Галина Дюговська, яка вміє створити зібраний образ української жінки як символу краси, мудрості, вірності та любові. Саме такою є її «Берегиня» у червоному.  Крилам, яки тримають політ птаха у піднебесній, Володимир Балибердін надав такої глибокої значимості, що навіть від першого погляду, в душі виникає позитивний стан благословення. Таланту митця нема межі, і ось "Янгол" із України политів благословляти Китай. Чимало каталогів, книг, плакатів, банерів передали до Пекіну громадські активісти столиці: Влада Литовченко, Ганна Михайлова, Зоя Ружин, Ганна Козлова, Любов Снісар. 
Знакове явище світового масштабу відбулося на культурно-мистецькому поприщі столиці, підкреслив у вітальному слові проректор НАОМА по науковій роботі, кандидат мистецтвознавства Остап Ковальчук. Громадсько-політичний діяч столиці Ігор Федоренко зазначив, що такий проект сприяє зміцненню дружніх відносин між нашими народами. Представлена колекція це вже друга мистецька акція для Музею Тараса Шевченка у Пекіні, зазначила спів куратор проекту, головний зберігач Національного музею Т.Шевченка Юлія Шиленко. 
Сьогодні українська спільнота показала, як прагне миру не тільки на своїй Богом даній землі, а й в усьому світі... Для збереження мирних взаємовідносин між державами потрібні практичні кроки, підтвердженням цього є творчий проект «Кобзар  єднає народи».
   В.Виродова-Готьe "Царiвна польова"
 
   В.Eфремова та Ф.Матейчук
 
   В.Монсевич "Схаменiться
 
М.Стратiлат, В.Лiтовченко
 
 
   О.Охапкiн "Мирослава"
 
   Олександра та Микола Телiженки "Свою Украiну любiть"
 
 
 
Валентина Єфремова мистецтвознавець,
заслужений працівник культури України,
Член Художньої ради Музею Т.Шевченка у Пекіні.
Фото автора
06.09.2017