Події

Небесне місто

Під такою назвою відбулася персональна виставка Юлія Качкіна в Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе. Для прихильників творчості живописця це була несподівана експозиція, бо митець був широко відомим своїми мініатюрами, в яких вирує сучасне життя...
Ю. Качкін - український художник символіст, прихильник пленерного живопису, в портфоліо якого змістовні тематичні серії картин. Серед портретів, натюрмортів, сюжетних мотивів відокремлюються архітектурні пейзажі. Мініатюрні есеї написані корпусним мазком, які свідчать про темперамент митця. А композиційна рівновага говорить про природне бачення кінцевого результату. 

докладніше

Прощання з художником В. Рижих

Прощання з великим  чудовим художником, iдеальним любячим батьком Вiкторм Рижих

12:30 - вiдспівування у Трапезному храмi Києво-Печерськоi Лаври, праворуч вiд Успенського собору (вул. Лаврська 15)

13:30-14:00 - автобус вiдправляється на Бiлий Цвинтар

Прощальна церемонiя на Бiлому Цвинтарi 

15:00-15:30 - автобус вирушає на поминальний обід

З 15:30-16:00 - поминальний обід у ресторані Sanatrelo, вул. Б. Хмельницького 29/2 (напроти Оперного театру)

 

докладніше

Прийом заявок для участі в конкурсі!

Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів Україні імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2021 рік

докладніше

Знакові виставки в столиці України

В столиці відбувються декілька знакових мистецьких подій.... Для тих кого обмежив локдаун, запрошуємо приєднатися віртуально і насолодитися прекрасним. Київська картинна галерея представляє виставку живопису Бориса Когана "Інтерпретації". Випускник Київського державного художнього інституту, майстерня Віктора Шаталіна, прийшов складний шлях самовдосконалення, пошук власного живописного стилю, вишуканої кольорової палітри. Драматургію людства Борис Коган розкриває через біблійні сюжети в яких вирують почуття, боротьба добра і зла, ствердження величі людського духу. Асоціативні образи вражають монументальною образністю, узагальненим простором в якому проходять події  космічного виміру.
Художня галерея "Митець" представляє твори Катерини Корнійчук "Серпневий вітер". Мисткиню добре знають в мистецьких колах Києва як художницю-постановницю та художницю з костюмів провідних театрів столиці. Вплив вчителів В.Зарецького, В.Чебаника, М.Дерегуса на формування власного творчого стилю зробив добру справу. Художні орієнтири К.Корнійчук свідчать про дотримання українських національних ознак, яскраві асоціації, монументальні лаконічні образи. На представленій виставці художниця під впливом природній явищ формує філософську інтерпретацію сили життя. Серпневі пленери останніх років у Седніві стали результатом представленої виставки в якій вирує позитив та життєдайна енергетика. 
 

докладніше

Творчість як сенс життя…

Завжди творчий шлях художника не простий, тернистий, сповнений щоденної наполегливої праці. Щоб привернути увагу фахівців, шанувальників образотворчого мистецтва потрібно увібрати чимало складових. Насамперед це талант, фахове підґрунтя, наполегливий шлях самовдосконалення, пошук власного творчого стилю. Все вище означене відноситься до народної художниці України Наталії Ніколайчук, яка нещодавно порадувала киян та гостей столиці України своєю виставкою. Вернісаж відбувся в художній галереї «Митець», де було представлено понад 30 творів високого рівня.  
 

докладніше

«Київська мистецька тусовка 70-х»

Коли розмова й де про широко відому у мистецькому колі людину, не просто побудувати канву щоб охопити усі складові її творчої біографії. Вітаючи Олександра Міловзорова з відкриттям чергової персональної виставки «Київська мистецька  тусовка 70-х», я пригадала знакові події, які розкривали складний період 70-х років в українському соціумі. Незалежність ще не проголосили, але її витоки бурлили в серцях та умах прогресивної молоді. В різних форматах виникали творчі осередки в яких лідирували яскраві особистості, серед яких був Олександр Міловзоров.
 

докладніше

З ДНЕМ ХУДОЖНИКА

докладніше

У пошуках сенсу образу…

В художній галереї «Митець», яка представляє Київську організацію Національної спілки художників України, відбулася тріумфальна культурно-мистецька подія. Ретроспективною виставкою під назвою «Вдягаючи оперу» відзначила свій творчі досягнення останніх років стенографіст головний художник Національної опери України Марія Левитська. 
 

докладніше

Що до вивезення творів сучасного мистецтва їх авторами

докладніше

У пошуках гармонії та краси

Ще в студентські роки мені запав в душу афоризм древне-римського архітектора Вітрувія «fermatas, utilities, verities» у перекладі «Міцність, користь, краса». Всі ці складові близькі по суті й фахівцям, які працюють в сфері дизайну інтер’єрів серед яких  засвітилося ім’я Кіри-Анастасії Нечай.
Майбутня художниця народилася в сім’ї відомих українських митців – Нечай Степана Омеляновича та Нечай-Сороки Світлани Аркадіївни у місті Вінниці у 1074 році.  Кіра росла в творчому оточенні, з дитинства розвивалася поруч з таким корифеєм українського мистецтва, як Сорока Аркадій Васильович, її дідусь. 

докладніше