Події

"ЛИЦАРЮ ЧЕСТІ І ДОБРА" ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

«Україно, на твої обжинки ще душа поета прилетить»
Л. Полтава
Київська організація Національної спілки художників України та  Сумське земляцтво у місті Києві об’єдналися для створення виставки живопису присвяченої двом вагомим датам:  сторіччю до дня народження Леоніда Полтави (1921-1990) та до тридцятої річниці Незалежності України. Вернісаж відбувся у приміщенні Центральної бібліотеки імені Івана Франка у Києві за участю членів Сумського земляцтва та його керманича Івана Миколайовича Рішняка.
Звернемося до історії виборювання незалежності українським народом, починаючи з часів останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського (1648-1781) – уродженця  славетного козацького краю, розташованого поруч з кордоном з Росією. Автор статті особливо наголошує на особливій місії його земляків у наш час – зберегти кордони України, створювати умови для процвітання її економіки, культури, освіти. Тому коли ми гортаємо історію цього благословенного краю, до нас промовляють голоси наших достойників, які формували українську ідентичність, мову, зберігали традиції свого народу і, головне, – виборювали незалежність України. У цій когорті – й поет, громадській діяч журналіст, письменник Леонід Едвардович Пархомович (літературні псевдоніми Енсен, Полтава…). 

докладніше

ТВОРЧІСТЬ ЮРОНА ШЕВЧЕНКА

докладніше

Родинна династія художників Литовченків

В художній галереї Київської організації Національної спілки художників України «Митець» відкрилася знакова родинна виставка. Ініціатором заходу стала Наталка Литовченко, донька відомого художника заслуженого діяча мистецтв України, учасника другої світової   війни, володаря ордена «Знак пошани», лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Івана Семеновича Литовченка (1921-1996).  А приводом став сторічний ювілей  унікального представника українського монументального мистецтва. 
«На виставці можна побачити також твори дружини Івана Семеновича заслуженого художника України володаря Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Марії Тимофіївни Литовченко. Окремою локацією представлена творчість доньки відомого подружжя Наталії Іванівни. Безумовно привертають увагу історичні постаті гетьманів створені Н.Литовченко. Загалом твори мисткині спонукають не тільки замислитися про місію людини на землі, а й прославляють Україну на теренах світової культури», - зазначила відкриваючі виставку директор галереї Карина Кравець. 

докладніше

Максимум віддачі Веніаміна Заславського

Життя прожити не поле перейти, стверджує народна приказка. Сьогодні розмова піде про художника, який у розквіті творчих сил відзначає своє 85-річчя з дня народження. Веніамін Фішелевич Заславський народився у передвоєнні роки, точніше 1 травня 1936 року…. На його долі, як і всього українського народу, відзначилися трагічні події Великої вітчизняної війни, голод і не прості часи розбудови соціалістичного суспільства.
Потяг до мистецтва він відчув з дитинства коли у 1946 році почав навчатися в ізостудії Київського будинку піонерів. Пройшов шлях мистецької науки в художньому училищі, згадує наставників, які вплинули на самому початку його творчості.  В.Заславський відслужив армію, і після демобілізації вступив до Київського державного художнього інституту. Таким чином  Веніаміну Фішелевичу вдалося увібрати академічну художню школу від вже відомих художників І. Штільмана,  М. Глущенка, Б. Костецького. З вдячністю він згадує вчителів В. Забашту, Б. Піаніду, М. Попова, П. Басанця, С. Подерв’янського поруч зростала його майстерність. Вище названі художники своєю творчістю увійшли у золоту скарбницю українського мистецтва.  А нам залишається лише подякувати долі за їхню роль в творчому становленні В. Заславського. 
 

докладніше

Оголошення!

Шановні колеги,  члени КОНСХУ!
Нагадуємо вам про необхідність ТЕРМІНОВО погасити наявні борги по оплаті комунальних послуг, електроенергії, опаленню та інш. в індивідуальних творчих
майстернях-студіях, якими ви користуєтесь. У зв"язку з підвищенням тарифів не електроенергію ваша заборгованість може збільшитись. 
 

докладніше

Позбудься марноти і ти відчуєш унікальність світу…

Як би мені запропонували написати про сучасне Велике й Величне України, імя Михайла Євгеновича Гуйди Народного художника України, лауреата національної премії ім.Т.Шевченка, професора НАОМА, вчителя з великої літери, людини високої культури, патріота свого народу, неперевершеного колориста, співця духовності, надійного друга було б одним із перших.... 

докладніше

С Днем Конституції України

докладніше

Реквізити для оплати членських внесків

Це можна зробити в режимі "онлайн":

Платник: П.І.Б.
Отримувач: Київська організація НСХУ
Код ЄДРПОУ: 02916594
Р/рах.: UA293223130000026006000026654
Ф АТ "Укрексімбанк"
 
Призначення платежу: членський внесок від (ПІБ) та вказати за який період сплачуєте.

 

докладніше

Гортаючи сторінки творчості Миколи Гроха. Виставка до 85 річниці з дня народження

Є художники твори яких неймовірно хвилюють почуття, створюють особливий стан замріяності, спонукають до роздумів, виховують естетичні риси. Саме таким багатогранним змістом наповнена творча спадщина народного художника України Миколи Никифоровича Гроха. Висока професійність, знайдений власний художній стиль, філігранна техніка, глибина творчих задумів, філософська заглибленість притаманні творчості майстра акварелі. Коли я занурююся у твори М. Гроха, то мимо волі згадуються рядки з автобіографічного вірша Т. Шевченка «Доля»: «Ми не лукавили з тобою. Ми просто йшли. У нас нема зерна неправди за собою..».

докладніше

Розтлумачити «енігму кольору» запрошує галерея «Митець»

"Енігма кольору" така назва художньої виставки в галереї КОНСХУ "Митець". Унікальна можливість під час квіткового травневого розмаю зустрітися друзям, а митцям показати свої твори. Подібні групові виставки складне завдання для організаторів, але не для профі заслуженого працівника культури, мистецтвознавця Карини Кравець. Вдала експозиція підкреслила вигідні акценти і зала наповнилася енергією, красою, сонячним світлом, подихом блакиті морських мотивів і романтикою казкових сюжетів. Поруч з реалістичними творами, можно побачити абстрактні композиції, натюрморти, пейзажі, світ тварин та пташок. І все це приправлено енігмою кольорів в яких глядачу потрібно розібратися самому.... Тому занурюємося, тлумачимо, отримуємо духовну насолоду. У кожного з 8 учасників - Наталії Царінової, Володимира Глухоманюка, Поліни Султанової, Анни Гридасової, Надії Казки, Наталії Жигайло, Оксани Картавцевої, Тетяни Кара своя "енігма кольору"  власні уподобання і свій творчий простір.
Розглядаючи виставку голова Київської організації НСХУ Віктор Коновал відзначив професійність учасників, навіть запропонував одному з них вступити до спілки. А кому – енігма, тому запрошуємо відвідати виставку і зробити свої висновки.

докладніше