Події

Реквізити для оплати членських внесків

 
Це можна зробити в режимі "онлайн":
 
Платник: П.І.Б.
Отримувач: Київська організація НСХУ
Код ЄДРПОУ: 02916594
Р/рах.: UA293223130000026006000026654
Ф АТ "Укрексімбанк"
 
Призначення платежу: членський внесок від (ПІБ) та вказати за який період сплачуєте.

докладніше

Пішов титан у небесну подорож…

Сумна звістка заполонила увесь життєвий простір. Пішов у небесну подорож народний художник України 1992 р., скульптор, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка 2000 р., професор, академік, викладач кафедри скульптури НАОМА, дійсний член Національної академії мистецтв України 1997 р., голова Національної спілки художників України, володар численних премій, почесний громадянин міста Києва 2005 р., митець з великої літери Володимир Андрійович Чепеплик (1945.17.10 -2021.13.04). 
В. Чепелик киянин закінчив Київський державний художній інститут у 1972 році. І вже через 16 років став лауреатом Республіканської премії ім.Островського. Серед численних престижних нагород якими відзначила його держава, слід назвати орден Ярослава Мудрого У та ІУ ст., ордени «За заслуги» І та  ІІІ ст. Почесна грамота Верховної Ради України 2005, Почесна грамота Кабміну України 1995, золота медаль Академії Мистецтв України 2004 р., та ін.
Говорити про таких велетнів у мистецтві не просто. Твори В. Чепелика значне художне явище в українському мистецтві. Коло творчих образів охоплює від історичних портретів до монументальних скульптур та меморіальних ансамблів, які розкривають цілу епоху життя українського народу. Образотворча мова скульптора була глибоко національною, сповненою філософського тлумачення, патріотичною за суттю. Він піднімає знакові теми з життя українського народу. Досить згадати скульптурний ансамбль  пам'яті героїв-декабристів, учасників Малинського підпілля, монумент присвячений жертвам сталінських репресій у Биковнянському лісі, пам’ятник жителям селища на Трухановому острові спалених фашистами, корабелам у Миколаєві, загиблим співробітникам МВС України, неймовірно виразний пам’ятний знак присвячений «Жертвам Чорнобильської катастрофи». 

докладніше

Зі святом Пасхи!

докладніше

З 1 травня!

докладніше

Cпалені у небі журавлі…

Збираю по намистині все, що стосується особистостей мого рідного Роменського краю на Сумщині. У цій пекторалі ім’я поета-патріота Леоніда Полтави займає особливе місце. 
Усе своє життя, всю літературну творчість, журналістську та громадську діяльність Леонід Полтава (1921-1990) присвятив Україні – «молився на неї, мов на ікону». Народився майбутній поет у селі Вовківці Роменського району, в родині Едварда та Любові Пархомовичів. Батько Леоніда був лікарем, мати – вчителькою. Свій родовід сім’я простежила до часів Полтавської битви – до того пращура-шведа, який залишився після військових баталій в Україні. Звідси й дещо незвичне літературне псевдо Леоніда. Більше докладно про родовід по жіночій та чоловічий лініях можна дізнатися в книзі «Над блакитним Чорним морем» перевиданій нащадком роду Пархомовичей Едуардом Бондаренко. Але то окрема історія, а цю статтю, у зв’язку наближенням чергової річниці трагедії на АЕС у Прип’яті, я присвячую його «Чорнобильській поемі».

докладніше

Шановні колеги члени КОНСХУ!

Для підтведження вашого бажання залишатися членами Спілки необхідно оплатити членські внески протягом першого кварталу поточного року.
 
Це можна зробити в режимі "онлайн" за реквізитами:
 
Платник: П.І.Б.
 
Отримувач: Київська організація НСХУ
 
Код ЄДРПОУ: 02916594
 
Р/рах.: UA293223130000026006000026654
 
Ф АТ "Укрексімбанк"
 
Призначення платежу: членський внесок від (ПІБ) та вказати за який період сплачуєте.
 
 
Тел. бухгалтерії КОНСХУ: 044-272-04-16;  067-300-48-20
 
З повагою!

докладніше

Володимир Андрійович ЧЕПЕЛИК

Київська організація Національної Спілки художників України з глибоким сумом повідомляє,що 13 квітня 2021 року на 76 році життя відійшов у засвіти Володимир Андрійович ЧЕПЕЛИК - голова Національної Спілки художників України, народний художник України,  лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка, професор, академік.

Висловлюємо щирі співчуття родині і друзям померлого.

докладніше

У просторі та часі з Петром Антипом

«Небо для тих, хто має крила» 
(Alta alatis patent)  лат.
 
Історія людства має дивовижні приклади, коли одна людина є сіячем чогось  особливого, плоди якого впливають на світогляд інших. До таких знакових постатей відноситься живописець, скульптор, філософ, публіцист, заслужений художник України Петро Антип. А розмова піде в контексті його Арт-проекту «Сучасна архаїка» представленого в Українському Домі. На 2,500 метровій експозиційній площі на 3 поверхах розташовано 50 творів монументальної пластики, 300 малюнків та ескізів, 60 живописних картин представника «нової хвилі» в образотворчому мистецтві. Окремі арт-площадки доповнені архітектурними проектами, ескізами, тезами, які розкривають внутрішній стан творця  самобутніх художніх образів. Знаходячись в цьому колообігу глядач стає учасником  поєднання творчої думки з підсвідомістю митця в якій народжується щось нове, самобутнє, прогресивне.
Культурно-мистецька подія має широкий резонанс серед творчої інтелігенції Києва. Незважаючи на карантин, в он-лайн форматі йде жваве обговорення представлених творів. А може це знак, щоб ми дочекалися виходу з друку тиражу книг під назвою «Великих казок маленького хлопчика», автор яких стверджує, що «сокіл не буде щасливий без чистого неба». Ось і розганяє хмари які накрили сучасний соціум, невгомонний П. Антип. 
Мені вдалося поспілкуватися з мистецтвознавцем Галиною Рубановою, яка добре знає творчість Петра Антипа ще до окупації Горлівки, де митець відкрив архітектурне бюро, мав успішний бізнес. «Петро новатор у широкому смислі цього слова. Різнобічна глибинна творча діяльність розкриває його самобутні мистецькі грані, які представлені на виставці», - поділилася роздумами Рубанова.

докладніше

Кольори природи очима Лариси Годунової

Художня галерея «Митець» зустріла весну 2021 року виставкою заслуженої художниці України Лариси Олександрівни Годунової. Шанувальники живопису добре знайомі з широкомасштабною творчістю учениці народної художниці України Т.Н.Яблонської, майстра естетичної насолоди, яка перетворює дійсність у ціле оповідання. Вітаючи мисткиню з вагомою подією, директор галереї заслужений працівник культури України Карина Кравець підкреслила самобутність творів Лариси Олександрівни, творча біографія художниці широко представлена у буклеті з красномовною назвою «Кольори природи». 
Лариса Годунова народилася у 1946 у Киеві.  Живописець, член Національної спілки художників України з 1978 року. Закінчила Київський державний художній інститут (тепер НАОМА) в 1970 році. Навчалась в майстерні відомої української мисткині народної художниці України Т. Н. Яблонської. У творчому доробку Л.Годунової – твори монументального та станкового живопису – натюрморти, пейзажі, портрети, тематичні картини, графіка, які вона почала представляти на виставках з 1973 року. А вже з 1978 року Л.Годунова стала членом НСХУ.

докладніше

З 8 березня!

Дорогі жінки!
Вітаємо з Міжнародним жіночим днем!
Бажаємо вам весняного натхнення!
 

докладніше