20 січня о 17-00 ми відкриваємо ретроспективну виставку видатного українського скульптора другої половини ХХ століття Анатолія Фуженка

Майстер створив галерею портретів видатних постатей життя і творчість, яких стали фундаментом культурного і духовного надбання сьогодення і мають грандіозний вплив на культуру, мистецтво та історію України в цілому.
В експозиції виставки будуть представлені портрети С. Параджанова, І. Миколайчука, В.Стуса, Л. Кадочнікової та інш.
Анатолій Семенович Фуженко народився 25 лютого 1936 року в селі Свидівок поблизу Черкас.
У 1962 році закінчив Київський художній інститут, майстерню М. Г. Лисенка і І. В. Макогона. Після тріумфального відкриття пам’ятника Т. Г. Шевченку у Москві, який був створений в співавторстві з М. Грицюком і Ю. Синькевичем у 1964 році, до Анатолія Фуженка приходить перша слава.
В середині 60-х друг Фуженка режисер С. Параджанов домовляється про надання молодому скульптору майстерні на території кіностудії імені О. Довженка. У ті роки на легендарній українській кіностудії вирував дух волі, дух Українського відродження. В майстернї можна було зустріти таких видатних особистостей як В. Стус, Л. Биков, А. Горська… Незлічене число яких було втілено в скульптурні образи це - І. Миколайчук, С. Параджанов, І. Дзюб, Г. Якутович, Л. Кадочнікова, І. Гаврилюк, К. Степанков, О. Лисенко, Р. Недашківська…
Наступний період творчості розпочався з 1968 року, він пов’язаний з новою майстернею Фуженка, що знаходилася на вулиці Філатова. У стіни цієї робітні перекочувала потужна, незбагненна енергія свободи, яка була оазою ,криницею для спраглих, притягувала багатьох визначних діячів культури - М. Вінграновський читав у майстерні свої вірші, А. Роговцева, К .Степанков, І. Миколайчук, Л .Осика, Л. Сердюк і багато звичайних і видатних людей побували в гостях у Фуженка в ті роки…
У цій майстерні народжувались нові твори, у тому числі, численні портрети друзів. Чимало нових знайомств зав’язалося саме під час портретування - близькими друзями Фуженку стали Л. Биков, Г. Кальченко, В. Стус. В. Верещак, професор Шевельов, І. Григоров, В. Дробиш, Маляревич. У той час світ побачили такі композиції як «Двоє», «Сімя», «Аліпій», «Григорій Сковорода»… В кінці 70-х Анатолій Семенович з величезним натхненням працює над проектом пам’ятника «Коліївщина», що мав стати новою прикрасою міста Умань. Його покликом була монументальна скульптура, йому вдалося створити величні образи юного О. Довженка в селі Сосниця, образ Нестора Літописця для музею книги і друкарства, монумент «Три Матері» на Кіровоградщині, «Україна» для міста Ульяновск, «Оплакування» в Буші. Одною із останніх робіт став портрет молодого Т. Шевченка, подарований Анатолієм Семеновичем громаді міста Вільнюс. Також серед визначних робіт пізнього періоду варто згадати портрет і меморіальну дошку Д .Нарбуту, а також клейноди і композиції до пам’ятника Б. Хмельницькому в Черкасах. Творчий доробок майстра включає сотні скульптур…
Серце Анатолія Фуженка зупинилося 3 жовтня 1999 року. Майстер похований на Байковому цвинтарі.