Шановні митці! Запрошуємо взяти участь!

МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ

«СОФІЯ – ПРЕМУДРІСТЬ

БОЖА»

Міжнародний мистецький проект

 
Організатори:
Національна спілка художників України
Київська організація НСХУ
 
Концепція:
Софія в філософії, згідно із грецьким «sophia», означає мудрість, знання та майстерність. Це слово – поняття-міфологема античної та середньовічної філософії, пов’язане із уявленнями про змістовну наповненість і побудову світу. В дофілософському використанні (Гомер) – це розумне вміння, яке реалізує себе в доцільній творчості; «знання про сутність», про «причини та витоки» (Арістотель). В християнстві – втілення мудрості Бога. Представлення про Софію, як Премудрість Божу отримало особливий розвиток у Візантії та в Київській Русі (головний храм Візантії в Константино полі та в Києві). Міжнародним мистецьким проектом «Софія – Премудрість Божа» здійснюється спроба дослідження візуального образу сучасних та історичних пам’яток архітектури і видатних та відомих жінок, а також розшифровки того сакрального змісту, який закладений в цьому імені.
У географічному виборі країн-учасників криється більш широкий зміст проекту, його цивілізаційна складова, його заклик і заповіт з сивої давнини у майбутні епохи для народів-сусідів, які населяють чорноморські і середземноморські береги і які внесли відчутний вклад в розвиток нинішньої цивілізації. Мудрість, добро, любов – всі значення, втілені в назві проекту, спрямовані на збереження і розквіт життя, краси, вічності. Ці істини, як ніколи, актуальні для сучасності і дають надію і приклад народам здолати всі розбіжності, зробити свій мудрий вибір на користь збереження і збагачення того кращого, що нас об’єднує.
Проект має свою передісторію  – у далекому 1996 році група молодих українських художників провела в Болгарії пленер, виставки і серію творчих зустрічей з болгарськими художниками і цінителями образотворчого мистецтва. Виставка мальовничих краєвидів Мадарських гір і старовинних міст Шумен, Преславль, Балчик дебютувала спочатку в Болгарії, а після презентації в Посольстві Республіка Болгарія в Україні і її побачили тисячі киян. Творчим здобутком і джерелом непідробної симпатії та дружби виявилась можливість людей побачити себе і свою країну очима іншого народу через його мистецтво.
Через 20 років організатори першого причорноморського пленеру вирішили значно розширити географію і тематику творчих пошуків, переосмисли ти і додати нових кольорів в картину сучасного життя сусідських народів. Нинішня версія проекту передбачає залучення як українських художників та митців різних напрямків, в тому числі традиційного живопису, так і митців із Болгарії та Туреччини, в творчості яких прослідковується ця тема і яку вони виражають, як традиційними так і сучасними засобами. 
Актуальність проекту посилюється тим, що Софія Київська, швидше за все буде святкувати в 2017 році свій тисячолітній ювілей, адже на думку вчених була заснована в період між 1017–1037 роками.
 
Заходи проекту:
Перший етап проекту передбачає збір робіт українських митців за темою із метою формування виставки «СОФІЯ –ПРЕМУДРІСТЬ БОЖА», яка відбудеться 19 вересня 2017 року в Музеї «Будинок митрополита». Оргкомітет планує створити Кураторську групу із числа членів різних секції КОНСХУ, на яку покладатимуться функції формування експозиції та відбору робіт проекту, із яких буде сформована виставка, яка буде експонуватися в Центральному будинку художників в Києві. 
Другий етап передбачає проведення виставки в Софії , третій – в Стамбулі. Про виставки в Болгарії та Туреччині буде надана окрема інформація.
Кураторська група: Наталія Сухоліт, Валерій Малашевський та Андрій Будник. 
   
Умови участі:
1. До участі у проекті запрошуються професійні художники в всієї України.
2. Художник може запропонувати на розгляд Кураторської групи твори мистецтва – живопис, скульптура, графічні твори, плакат, ДПМ та художня фотографія.   
3. Кожен художник може надістати на розгляд в електронному вигляді не більше 5 творів у форматі jpg розміром не менше 1М і не більше 5 М до 3 вересня 2017 року. Електронна адреса Оргкомітету – art-sofia2017@ukr.net Кожне фото має містити інформацію про твір: назва, рік виконання, техніка, розміри. 
4. До фото робіт має додаватися інформація про художника – фото, скорочена біографія, домашня адреса та контактні телефони. 
5. Заявки, одержані після зазначеного терміну, не розглядатимуться. Також не розглядатимуться заявки та фотографії, які не відповідають умовам цього Положення та не відповідають темі пленеру.
6. Засідання журі відбудеться 6 вересня 2017 року. 
8. Інформацію про рішення журі учасники виставки «СОФІЯ – ПРЕМУДРІСТЬ БОЖА» отримають після 6 вересня 2017 року. Телефони для довідок: (044) 2721548 (приймальня КОНСХУ), 096 72 55568 (МТС) та 0967255568 (Київстар) – куратор проекту Наталія Сухоліт.
9. Учасники привозять твори, відібрані для участі в проекті «СОФІЯ – ПРЕМУДРІСТЬ БОЖА» до Національного Заповіднику «Софія Київська» в Музей «Будинок митрополита» 13 вересня 2017 року з 11-00 до 17-00.
10. Твори мають бути підписані та повністю підготовлені для експонування.
11. Учасники особисто забирають твори після закінчення виставки. Термін зберігання творів у Музеї «Будинок митрополита – не більше 2 тижнів. 
12. Кураторська група проекту «СОФІЯ – ПРЕМУДРІСТЬ БОЖА» залишає за собою право використовувати надіслані для участі у проекті фото для використання їх при виготовленні поліграфічної продукції – афіші та запрошення, а також у мережі Інтернет та ЗМІ з метою популяризації проекту, створення його позитивного іміджу та залученню якомога більшого кола відвідувачів. 
13. Умови друку каталогу виставки обговорюються додатково.
14. Вартість участі в проекті – 1 000 грн.
 
11.04.2017