«Фантазії» юного художника

Виставка картин «Фантазії» Валентина Тартаковського представлена у художній галереї Центральної районної бібліотеки ім. Івана Франка у Києві. 
П’ятнадцять живописних творів, виконані у техніці гуаші та акрилу. Незважаючи на молодий вік, 11 років, художник має у своєму творчому доробку сотні робіт, адже майже щоденно малює протягом останніх п’яти  років, причому виключно абстрактні фантазії. Картини дивують різноманітністю та сміливістю композиційної побудови, виразним емоційним настроєм та яскравим світосприйняттям. 
Виходячи з умов карантину організатори не проводили багатолюдного відкриття, і все ж дехто з друзів родини, читачів та працівники бібліотеки прийшли привітати молодого художника. Валентин здивував присутніх енергетичною хвилею,що лунала з представлених картин. Його творчим фантазіям немає меж. З картин до нас сміливими рухами пензля у вигляді абстрактних інтерпретацій засяяли яскраві сполохи сонця, сріблясті хвилі, космічні водоспади, таємниче прозоре павутиння, і всі вони, наче дитячий калейдоскоп, передавали бурхливий настрій юнака, наповнюючи виставкову залу флюїдами радості.
Валентин вразив присутніх своєю відкритістю, життєрадісністю, та не по дитячому крилатими репліками. Він залюбки провів екскурсію по виставці, а на моє запитання: «що він зображає у своїх абстракціях?» - емоційно вигукнув: «весь світ!».На картинах холодні площини перекувалися з гарячими, створюючи хвилю почуттів.     
Юний художник допитливореагує на навколишнє середовище і кольорами передає свій настрій. Почуття його переповнені позитивною енергетикою, а неабияке кольорове бачення викладене в оригінальних композиційних комбінаціях надає картинам живописної музичності. Проте, сівши за фортепіано, Валентин порадував присутніх ще й своїми музичними імпровізаціями. Ритміка та енергійні гармонійні сплетіння доповнили бурхливий кольоровий натиск його картин і наповнили очі художника і дорослих, щастям, бажанням цінувати життя, достойно нести свій хрест, розвивати моральні чесноти та привносити добро в людство.
Доречно простежити генетичну спадкоємність Валентина, оскільки народився він у творчій родині: його дід, Ісак Тартаковський – класик українського реалістичного живопису, народний художний України, батько – заслужений художник України Анатолій Тартаковський, відомий широкому загалу фахівців своїми фігуративними творами яскравих кольорів.  На перший погляд цілком самостійний почерк юного абстракціоніста начебто і не пророщений із творчих досягнень діда та батька, однак життєстверджуючий загальний настрій у творах всієї родини єдиним внутрішнім стержнем цементує три покоління. Все це дає широке поле для роздумів про феномени генетичної спадкоємності.
Як відомо, шлях у мистецтві – тернистий шлях, то ж побажаємо молодому художнику пройти достойно по тій єдиній саме його стежині, що веде до справжніх творчих здобутків.
                                               
Партнерами виставки стали громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі», голова - Мати-героїня, історик міжнародник, володар ордена Св. Варвари, Тетяна Коцеба. Привітали юного митця і центр Київської міської адміністрації «Родинний дім». Показово, що районна бібліотека гостинно відкриває свої двері для різноманітних творчих проектів, які сприяють культурно-мистецькому розвитку нашого суспільства.
 
Валентина Єфремова - куратор проекту, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, володар ордена Святої великомучениці Варвари, лауреат премії ім. П. Білецького
Фото автора
 
 
 
 
   №3. Фантазия
 
 
 
   №4. Фантазия