Художники вітають Україну з Різдвом

Виставкові зали Центрального Будинку художників України наповнені позитивом, вишуканою красою, які випромінюють самобутні твори представників майже усієї Національної спілки художників України. 
Різдвяна виставка стала вже традиційною подією року і має свої особливі ознаки. В ній не тільки розкривається суто національні духовні ознаки, вона демонструє самобутність талантів усіх представників нашої держави. Від сходу до півночі, півдня та заходу культура українського народу має свої яскраві риси в яких вирують традиції, народні звичаї, менталітет глибинних культурологічних ознак. Створити подібну експозицію не просто, потрібні не тільки знання, а й досвід, який дозволяє не помилитися, а навпаки підкреслити яскравість кожного представленого автора. А їх понад 500, в різних галузях образотворчого мистецтва. Серед живописних полотен, скульптури, графічних творів привертають увагу яскраві оази декоративно-прикладного мистецтва. Загалом це не тільки демонстрація творчих досягнень у мистецтві, а створення святкового настрою, який так необхідний в наш напружений час. 
Дійсно, виставка має свої стильові ознаки кожного регіону нашої мальовничої України. Впевнена і я, шо кожен відвідувач зуміє знайти свій улюблений твір, серед чудового розмаю тем, сюжетів, художніх образів, раритетних представлених творів.
Вітаючи присутніх з відкриттям виставки голова Національної спілки художників України заслужений художник України Костянтин Чернявський підкреслив самобутність представлених творів та оголосив імена нагороджених медаллю «За творчі здобути». Привітаємо й ми  голову Київської організації НСХУ відомого скульптора Віктора Коновала, ректора Національного університету ім Бойчука заслужену художницю України Оксану Полтавець-Гуйду, заслуженого художника України, громадського активіста Анатолія Марчука.  
Вручаючи грамоти митцям виконавчий директор Дирекції виставок, заслужений діяч мистецтв України Ігор Волощук заначив, що роль Спілки в житті держави помітна не тільки впливом на розвиток загальної культури, духовності народу, це можливість єднатися навколо прекрасного, виховання етичних та естетичних норм усього соціуму. 
Привітали учасників виставки лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка Віктор Степурко, заступник голови Українського фонду культури ім Б. Олійника, меценат Андрій  Горчаков, дипломат Юрій Лазуто, президент Африканської ради в Україні Діало Усас, Народний артист України Анатолій Паламаренко,  та інш. Родзинкою свята став виступ вокально-хорової студії яка існує при Національній академії українського хору ім Григорія Верьовки. Так перекинувся місток стародавніх традицій видити хороводи на Різдвяні свята та прикрашати життя красою, добром, радістю.
«Насолоджуйтеся чудовими творами, полюбляйте українське, приходьте на виставку, але з усіма засобами безпеки», - оголосив Олександр Цибульський. Чимало картин привертають увагу своєю актуальністю, наприклад полотно К.Чернявського «Земля NOT FOR SALE». Спрямовують нашу свідомість до осмислення історії свого народу «Під сяйвом Зірки» пензля О. Попінової, до народних звичаїв, обрядів як на картині Т.Рибар з Мукачева «Колядки», до біблійних сюжетів - «Перша Зірка» художниці Г. Лук’яненко. Чудовий мотив розкрив вишукану палітру Карпенко «Зимове місто». Неймовірний розмай творчої фантазії продемонстрували фахівці декоративно-прикладного мистецтва. 
«Найголовніше для творчої людини- це зберегти в собі здатність захоплюватись отоючим світом, відчувати та бути індивідуумом. Це спонукає мене до творчості. Я щаслива, що є близьке коло колег та сподвижників, що допомагає реалізувати та проявити своє світобачення. Бажаємо усім зберегти «свою Іскру» - відчувати, радіти, бути здоровими та щасливими! - отаке вітання надіслали художники Ганна Лук’яненко та Марія Собчак.
Нехай радість творчого спілкування наповнює наші серця, зміцнює віру в найкраще. Життя коротке, а мистецтво вічне саме воно закарбовує найважливіші події з історії людства…..
 
Валентина Єфремова мистецтвознавець, заслужений працівник культури України.
фото Гнни Лук’яненко
 
 
 
    Вiдкриття виставки. Заслужений дiяч культури Украiни І.Волощук
 
 
 
   Вертеп вiд вокально-хоровоi студii
 
 
 
      Гнна Лукьненко "Сад Божественних пiсен"
 
 
 
      Голова НСХУ К.Чернявський з артистом С. Файфурою
 
 
 
      К.Чернявський "Земля.."
 
 
 
    "Рiздво" афiша
 
 
 
   В.Рибар "Мукачево. Коляда"
 
 
 
      В.Ярмоленко "Свято наближаeться"
 
 
 
     Вiктор Коновал нагороджений медаллю За творчи здобутки
 
 
 
     Наталья Курiй "Рiздво"
 
 
 
     О.Стельмашенко "Осяяний"
 
 
 
     Оксана Попинова