Пам’ятаємо

  Людина приходить у цей світ з палким бажанням бути щасливою, спроможною на розбудову мирного суспільства, створення сім’ї, прагненням здобути професію та помножити соціум добрими справами. А коли її Господь наділив талантом, то все це помножуються у декілька разів. Саме до такої категорії відноситься народний художник України 1992 р., скульптор, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка 2000 р., професор, академік, викладач кафедри скульптури НАОМА, дійсний член Національної академії мистецтв України 1997 р., голова Національної спілки художників України, володар численних премій, почесний громадянин міста Києва 2005 р., нагороджений орденами Ярослава Мудрго IV i Vст., "За заслуги" ІІІ, ІІ і І ст., "Честі" (Грузія) митець світового рівня Володимир Андрійович Чепеплик (1945.17.10 -2021.13.04).  
 Річниця з дня смерті нашого товариша, спілчанського побратима, талановитого скульптора та просто шляхетної людини нагадала нам про його унікальний творчий вклад у скарбницю культурної спадщини Українського народу. Про творчі здобутки метра вітчизняних монументальних пам’яток кратко не розповісти, але назвемо основні знакові твори, які прикрашають нашу землю і міста закордоном. Серія портретів М.Грушевському, Т.Шевченку, О.Гончару, величні монументи присвячені історичним подіям в житті українського народу спонукають нас за словами Віктора Коновала «осмислити час….». Тому ми йдемо з квітами до монументу Жертвам сталінських репресій, згадуємо страчених у Трухановому острові, запалюємо свічку скорботи біля «Чорнобильських журавлів», несемо квіти до пам’ятника Матері-вдові. Твори В.Чепелика побудували історичний вектор пам’яті нашого миролюбного народу який має власні чесноти які генетично передаються від покоління до покоління. Ось чому ми не зламні і в цій нав’язаній нам загарбницькій війні сусідньої нацистської раши.
  Завжди сказане вітальне слово на виставках від Володимира Андрійовича було знаковим, змістовним і повчальним. А творча думка була вагомою на усіх конкурсних мистецьких заходах, навчальному процесі в НАОМА,  вернісажах. 
  Від імені Київської організації НСХУ, секції скульптури, та всіх хто був поруч з Володимиром Чепеликом нагадаємо про річницю його відходу в інший світ піднебесної. А нам на згадку сучасникам та прийдешнім поколінням нехай залишиться у пам’яті його дивовижні монументи в яких промовляє історія, культура поєднана дивною абеткою від Чабаника – Україна мистецька. 
За дорученням секретаріату КОНСХУ
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. Платона Білецького Валентина Єфремова
Фото збірне 
 
 
   Vena. Украiнському козацтву
 
 
 
 
 
 
 
 
   Жертвам Чорнобильськоi трагедii, скультор В.Чепелик
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   Ден художника 13.10.2018 р.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   В.Чепелик, 2020 р. НАОМА