Події

Урочисте вручення мистецької премії «Київ»

23 травня 2018 року з нагоди Дня Києва відбулося урочисте вручення мистецької премії «Київ». Лауреатів привітала директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, повідомила в прес-службі КМДА.
Вручили мистецьку премію дев’ятьом видатним діячам столиці у семи номінаціях: у галузі кіномистецтва, музичної композиції, журналістики, театрального, образотворчого, народного декоративного та хореографічного мистецтв.
У галузі образотворчого мистецтва – Мистецьку премію «Київ» імені Сергія Шишка отримала Косьяненко Катерина Володимирівна – художник-живописець, член НСХУ.
 

докладніше

Пристрасті за головуванням або що означає ІФ арт-синдром

Будь-яка творча спілка – складний і проблемний заклад. Проблематично визначити з якої причини – чи то через погану спадковість та історію, яка починалася за часів СРСР і має тенденцію тягнутися у сьогодення із тими ж старими радянськими традиціями та звичками. Чи то через постійну невдоволеність митців – суспільством, арт-ринком, оточенням, собою самим, врешті решт. Так чи інакше, але пертурбації у творчих спілках – звична річ. От і тепер мова йтиме про Івано-Франківську обласну організацію НСХУ(далі – ІФООНСХУ), хроніки якої стали популярними у арт-середовищі не тільки Івано-Франківська. 

докладніше

З джерела рідного краю…

Є особистості означені особливою місією на землі. Вони вміщують в собі джерело непересічних знань, фаховий рівень, вміння висловлювати вагому думку, вести за собою інших. Саме до таких людей відноситься народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Віктор Іванович Ковтун.

Щоб  зрозуміти роль В.Ковтуна на теренах українського мистецтва і культури, потрібно пройтися його життєвим і творчим шляхом. Родом майбутній художник з мальовничої Чернігівщини, села Мезін, де у 1958 році в селянській родині розпочалося його життя. Місцевість славилася збереженням народних традицій, працездатними, доброзичливими людьми. «В нашій  родині завжди дотримувалися християнських звичаїв, співали українські пісні, шанували народні обряди. Українська культура, повага до наших предків наповнювали оточення у якому я ріс. Мати завжди прикрашала оселю квітами, вишивками, розписним посудом, вміла прищепити зацікавленість до прекрасного, - згадував В.Ковтун». 

докладніше

Презентація віртуальної експозиції сучасної скульптури “Умовний спосіб”

Чекаємо на виставці з 11-19 кожен день! 
 
11 травня у київській галереї “Митець” відбудеться презентація віртуальної експозиції сучасної скульптури “Умовний спосіб”. Виставка проходитиме в рамках масштабного проекту Volume Park. 
 
 

докладніше

ЗАПРОШУЄМО ХУДОЖНИКІВ ВЗЯТИ УЧАСТЬ

З 21 ДО 30 ЧЕРВНЯ 2018

ЗАПРОШУЄМО ХУДОЖНИКІВ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВИСТАВЦІ СУЧАСНИХ УКРАЇНСЬКИХ МИТЦІВ

докладніше

Духовні образи

Є живописці, які здібні вразити не тільки своєю неординарною палітрою, а й вплинути на нашу свідомість вагомою інформацією. Такі, Богом відзначені самородки, здібні піднімати важливі теми, які формують художні смаки та духовний розвиток суспільства в цілому. Твори цих художників стають складовою культурного надбання усього українського народу. Саме до таких митців відноситься Ольга Валер’янівна Карпенко, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Нині вона старший викладач Національної академії керівних кадрів культури та мистецтва, якій є що передати своїм вихованцям.
 

докладніше

«Райська країна»

Мені особливо приємно писати про творчість Олександра Миколайовича Чередніченка. Насамперед нас пов’язує спільне захоплення образотворчим мистецтвом, історична Сумщина, участь художника у мистецькому конкурсі присвяченому М.О.Макаренку, пленерах та виставках які влаштовує «Сумське земляцтво у місті Києві».  Свою виставку «Райська країна» Чередніченко присвятив Україні, саме отій українській землі, яка так красномовно оспівана Кобзарем, прославлена Олександром Олесем, озвучена «Козацьким маршем»  Євгена Адамцевича. 

докладніше

З ВЕЛИКОДНЕМ!

докладніше

Болгарська весна 2018

Спокон віку люди тяжіють до прекрасного. Заради самовираження своїх творчих емоцій вони роблять несподівані кроки, проходять випробовування, шукають художні образи долаючи муки творчості… Життєдайною криницею з якої черпають натхнення художники є історія людства сповнена доленосними подіями. До одного з таких явищ відноситься визвольна боротьба болгарського народу від Осьманського ярма.

докладніше

8 березня

докладніше