Події

Літописець життєвої правди

Ці слова належать художнику Петру Івановичу Кодьєву (1899-1962), творчий шлях якого  сформувався у складний період тоталітарного режиму в Україні. Його творчість була мало відома широкому загалу, але завдяки дослідженням доктора мистецтвознавства Олексія Роготченка вдалося створити уявлення про складний життєвий і творчий шлях художника. А монографія доньки художника мистецтвознавця, доктора культурології Олени Кодьєвої цілісно розкрила фахівцям як митець спромігся реалізувати себе, перебуваючи у самому епіцентрі вкрай складних та суперечливих подій Громадянської і Великої Вітчизняної воєн. П.Кодьєв опанував різні жанри та техніки і створив цілі цикли художніх творів в яких вирує правдиве життя українського народу.

докладніше

Творчість Галини Бодякової виховує моральні цінності

Останнім часом відчується низький рівень виховання молоді, особливо дітей шкільного віку. У них не тільки бракує вільного часу для відвідування музеїв, художніх галерей, концертів, а й не виникає бажання  спілкуватися на духовні теми. Десь у вихованні загублене щось важливе та необхідне.  Відповідь нам дає Святе письмо,  де у Притчах царя Соломона чітко сказано «Привчай юнака до дороги, і він як постаріється, не відступиться з неї». Цю думку підтвердимо творчістю української художниці, філософа, письменниці Галини Бодякової, яка вміє своїми творами впливати на етичний та естетичний розвиток людини.

докладніше

Зберу думки

Зберу думки…. Творчий портрет художника
Щоб ближче зрозуміти художника, його творчу натуру, уявлення, пріоритети які впливають на його життя потрібно побувати в його майстерні. Так і сталося цього спекотного літа, коли все мов завмерло в очікуванні цілющого дощу…

докладніше

Виставка «K ART ON» Дмитро Філатов

12 липня о 18-00 київський художник Дмитро Філатов презентуватиме в художній галереї «Митець» (Київ,вул. В.Васильківська, 12) свою нову персональну виставку «K ART ON»

докладніше

Виставка скульптури Світлани Карунської «HOMO LUDENS/ЛЮДИНА, ЩО ГРАЄ»

   2-11 липня

докладніше

З Днем Конституції України!

докладніше

Резолюція ІІ пленуму Правління Київської організації Національної Спілки художників України

  від 04 квітня 2018 року
 

докладніше

Урочисте вручення мистецької премії «Київ»

23 травня 2018 року з нагоди Дня Києва відбулося урочисте вручення мистецької премії «Київ». Лауреатів привітала директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, повідомила в прес-службі КМДА.
Вручили мистецьку премію дев’ятьом видатним діячам столиці у семи номінаціях: у галузі кіномистецтва, музичної композиції, журналістики, театрального, образотворчого, народного декоративного та хореографічного мистецтв.
У галузі образотворчого мистецтва – Мистецьку премію «Київ» імені Сергія Шишка отримала Косьяненко Катерина Володимирівна – художник-живописець, член НСХУ.
 

докладніше

Пристрасті за головуванням або що означає ІФ арт-синдром

Будь-яка творча спілка – складний і проблемний заклад. Проблематично визначити з якої причини – чи то через погану спадковість та історію, яка починалася за часів СРСР і має тенденцію тягнутися у сьогодення із тими ж старими радянськими традиціями та звичками. Чи то через постійну невдоволеність митців – суспільством, арт-ринком, оточенням, собою самим, врешті решт. Так чи інакше, але пертурбації у творчих спілках – звична річ. От і тепер мова йтиме про Івано-Франківську обласну організацію НСХУ(далі – ІФООНСХУ), хроніки якої стали популярними у арт-середовищі не тільки Івано-Франківська. 

докладніше

З джерела рідного краю…

Є особистості означені особливою місією на землі. Вони вміщують в собі джерело непересічних знань, фаховий рівень, вміння висловлювати вагому думку, вести за собою інших. Саме до таких людей відноситься народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Віктор Іванович Ковтун.

Щоб  зрозуміти роль В.Ковтуна на теренах українського мистецтва і культури, потрібно пройтися його життєвим і творчим шляхом. Родом майбутній художник з мальовничої Чернігівщини, села Мезін, де у 1958 році в селянській родині розпочалося його життя. Місцевість славилася збереженням народних традицій, працездатними, доброзичливими людьми. «В нашій  родині завжди дотримувалися християнських звичаїв, співали українські пісні, шанували народні обряди. Українська культура, повага до наших предків наповнювали оточення у якому я ріс. Мати завжди прикрашала оселю квітами, вишивками, розписним посудом, вміла прищепити зацікавленість до прекрасного, - згадував В.Ковтун». 

докладніше