Події

Подяка!

 
Дякуємо Яровій Ганні –мистецтвознавцю; Роготченку Олексію- голові секції критики та мистецтвознавства; Кравець Карині- директору галереї «Митець» КОНСХУ;
за організацію та проведення благодійного аукціону на допомогу в зібранні коштів Єфремовій Валентині на операцію.
 
 
Дякуємо художникам, які надали свої творчі роботи:
 
Гуйді Михайлу
Шевченку Юрію
Шелесту Миколі
Дем’яненко Тетяні
Даценко Лідії
Годуновій Ларисі
Годуновій Ірині
Пилипенку Івану
Саркісян Марині
Попіновій Оксані
Примаковій Ганні
Призанту Віталію
Ольхову Олександру
Красній Тетяні
Тартаковському Анатолію
Паламарчук Олені
Толкачовій Олені
Почекайловій Лідії
Троценко Вікторії
Аношкіній Світлані
Носенко Ганні
Ягодкіну Генрі
Гончаренку Олексію
Осташевській Олені
Іпатьєвій Ганні
Кривенку Сергію
Шевченку Миколі
Масику Олександру
Мартиненко Ірині
Зорко Анатолію
 
 
Дякуємо благодійникам, які надали кошти.
 
 
Шановні колеги!
 
Ви небайдужі і маєте відкриті серця до проблеми інших. Це гарний приклад того, що коли ми разом, ми багато можемо.
 
 
 
 
 

докладніше

З Різдвом Христовим та Новим 2021 роком!

докладніше

Посеред осені

Під такою назвою нещодавно відбулася виставка у галереї «Митець» Київської організації НСХУ. Два полярних художника Віктор Баріба та Ігор Білецький створили осінній бал високого мистецтва. 
На думку спали крилаті слова Марка Твена, який сказав, що є два важливих дні в житті кожного з нас: перший – коли ти народився, другий – коли ти зрозумів, навіщо прийшов у цей світ. Обидва художника народилися у різні роки в липні, місяці коли бджоли збирають золотистий мед наповнений вишуканим ароматом. У Ігоря Вікентовича знак зодіаку «Рак», а у Віктора Івановича – «Лев». Цей рік доленосний для народжених у липні і сприяє переможному шляху до Олімпу. Обом присутні такі риси як вірність, дружелюбність, шанування традицій та сімейних цінностей, романтика та працездатність. Обидва переповнені творчою енергією та прагненням все довести до досконалості та знають для чого існують на землі.
Художники закінчили Київський державний художній інститут майстерня унікального художника Данила Лідера. Саме від свого наставника вони отримали усвідомлення змісту життя в духовному, а не в матеріальному благах. Отримавши академічні знання, кожен пішов своїм творчим шляхом, але дружні стосунки вини зберігають протягом усього життя. І ось виставка на двох  з романтичною назвою «Посеред осені».

докладніше

ВІРА НАДІЯ ЛЮБОВ – три чесноти

Коли приходиш на виставку і тебе охоплюють позитивні почуття, настрій змінюється на краще, все це ознаки що перед тобою художні твори високої майстерності. Саме такі відчуття виникають від картин художниці Світлани Аношкіной, яка вміє створити рай на землі. І це не перебільшення, бо мисткиня має надзвичайний талант передавати оточуючу красу через свої самобутні художні образи. Пейзажі, портрети, жанрові композиції різних пір року наповнені романтичним настроєм та надають виставці особливого святкового настрою. Художниця вдало вихоплює із швидкоплинного життя особливий момент який зворушив її душу, і захоплено передає відчуту красу через свою самобутню кольорову гаму.
До свого ювілею Світлана підійшла як зрілий митець з сформованим власним живописним стилем. Про що свідчать попередні 150-виставок, в яких Аношкіна брала участь. Її сонячна, світлодайна палітра сяє вишуканими кольоровими градаціями, які роблять картини надзвичайно виразними.  Художниця вміє спостерігати навколишній світ і створити свій замріяний сюжет застосовуючи образотворчі прийоми. Лінія, вдалий ракурс, розворот, загальна форма на полотні говорять про бездоганну композиційну побудову обраного мотиву. Все це підтверджує, що роки навчання в стінах Київського державного художнього інституту дали свій позитивний результат.

докладніше

«Фантазії» юного художника

Виставка картин «Фантазії» Валентина Тартаковського представлена у художній галереї Центральної районної бібліотеки ім. Івана Франка у Києві. 
П’ятнадцять живописних творів, виконані у техніці гуаші та акрилу. Незважаючи на молодий вік, 11 років, художник має у своєму творчому доробку сотні робіт, адже майже щоденно малює протягом останніх п’яти  років, причому виключно абстрактні фантазії. Картини дивують різноманітністю та сміливістю композиційної побудови, виразним емоційним настроєм та яскравим світосприйняттям. 
Виходячи з умов карантину організатори не проводили багатолюдного відкриття, і все ж дехто з друзів родини, читачів та працівники бібліотеки прийшли привітати молодого художника. Валентин здивував присутніх енергетичною хвилею,що лунала з представлених картин. Його творчим фантазіям немає меж. З картин до нас сміливими рухами пензля у вигляді абстрактних інтерпретацій засяяли яскраві сполохи сонця, сріблясті хвилі, космічні водоспади, таємниче прозоре павутиння, і всі вони, наче дитячий калейдоскоп, передавали бурхливий настрій юнака, наповнюючи виставкову залу флюїдами радості.

докладніше

Міст духовний

«Я завжди намагався знайти ту вірну тональність свого часу та прагнув бути відповідальним перед художниками трьох поколінь, яких знав особисто»
Борис Коган
 
Останні події на планеті поєднані тривогою, сумом, біллю, негативним настроєм всього людства. Всі стривожені ознаками пандемії, яка мов дев’ятий вал накрила людство. Але життя продовжується і мало помалу людина оговтується від трагедії, яку сама йспричинила. Загальне невігластво людини до природи, поширення жорстокості, жадібності, накопичення, неповага один до одного відкинули прогресивну еволюцію назад до епохи варварства. 
В цьому болючому вертепі важко існувати творчим особистостям, для яких джерелом натхнення є оточуюче середовище. 
 

докладніше

«Пори року» Юрія Базавлука

Сама назва спонукає до роздумів про унікальність людського існування на землі. Все що ми маємо для щасливого життя отримали в дар від Творця, в тому числі і різні 
пори року. У першій книзі Біблії написано, що Господь був задоволений тим, що створив, і для панування нерукотворним раєм створив людину.
Юрій Комінтернович Базавлукв особливій живописній манері з неймовірним натхненням створює свою оазу краси та духовності.Незважаючи на те, що його мрія малювати 
стала реальністю, лише у зрілому віці, художнику вдається знайти відгук у шанувальників образотворчого мистецтва.
Юрій Базавлук прагне передати свої почуття від побаченого через сюжети наповнені арте-фактами. Тому картини набирають вагомості не тільки як вдало втілені художні 
образи, а тим, що відображують певний історичний період з життя українського народу. 

докладніше

Триває обрання Наглядової Ради УКФ

Триває обрання Наглядової Ради УКФ. На сайті Міністерство культури та інформаційної політики України можна ознайомитись із кандидатами від закладів культури та громадських об'єднань
Далі — проведення рейтингового інтернет-голосування щодо обрання відповідної частини складу Наглядової Ради Фонду.
❗️Нагадаємо, що згідно із Законом України "Про Український культурний фонд" Наглядова Рада складається з дев’яти осіб — двох осіб, визначених Президентом України, двох осіб, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, двох осіб — представників закладів культури, двох осіб — представників громадських об’єднань.
 
Просимо підтримати кандидатуру Гончаренко Анастасії до складу Наглядової ради Українського культурного фонду.

 

докладніше

Василь Маркелович Шевченко «З любов’ю до України»

Виставки  пам’яті, та ще й до сторіччя з дня народження – це знакові події в суспільстві. В галереї «Митець» Київської організації НСХУ нещодавно відбулася виставка творів Василя Маркеловича Шевченка (1920-2003), під назвою «З любов’ю до України». Син художника В.М. Шевченка, Микола Васильович поділився спогадами про батька. Він з вдячністю згадує творчий та життєвій шлях свого батька і з біллю в серці розповідає про байдуже ставлення фахівців до його творчої спадщині: « Не прагнучі визнання, не ставши ані салонним художником, ані полум’яним співцем радянського ладу, Шевченко В.М. надовго залишився поза увагою поціновувачів живопису. Відповідне прохолодне ставлення функціонерів образотворчого мистецтва до його творчості посприяло становленню незаполітизованого “вільного” художника, котрий слугував лише Мистецтву – писав і малював те що йому подобалось,  що його хвилювало, що він любив. Пояснення я знайшов у архівах,  документах, епістолярній спадщині, щоденниках батька».
Пробудилося в серці щось таке хвилююче, душевне, що спонукало відкласти всі справи і взятися за статтю. Період життя та творчості Василя Маркеловича мені добре знайомий, ще з років навчання в НАОМА, роботі над статтями про творчість Ісака Тартаковського, організації творчого вечора Сергія Шишка, бесідах з Дмитром Янко та Ростиславом Синько. Вагомим підґрунтям для усвідомлення того періоду стала монографія Олексія Роготченка «Соціалістичний реалізм і тоталітаризм».

докладніше

«Фрагменти» від трьох відомих художників

Черпаємо культуру, професійність, самобутність, оригінальність з ДЖЕРЕЛА творчого натхнення трьох відомих художників - Анни Миронової, Катерини Радько та Юрія Пшеничного. Спільна виставка під назвою "Фрагменти" відкрилася в художній галереї "Митець". На вернісажі були колеги по творчості, рідні, друзі... Вітали народний художник України, академік, Василь Євдокимович Перевальський, заслужений художник України, голова Київської організації НСХУ Віктор Іванович Коновал. Модератор проекту заслужений працівник культури України, мистецтвознавець, директор галереї Карина Дмитрівна Кравець. 
Настрій такий, як від побаченої веселки, вибухово піднесений,  святковий. Розкішний живопис Катерини Радько буквально магнетивав погляд. Здається що загадкові фрески розкрили свою сутність, і ви занурюєтеся у таїну християнських святих Варвари  та Катерини, відчути благословення від Ангела, піднятися на «Синю гору» у пошуках медитації… А за усім чаклунством спостерігає «Лев з Лацунди». Палітра витримана, з яскравими площинами чистої прозорої фарби. Художниця повертає наше уявлення до «Срібного» віку початку ХХ століття, з усіма рафінованими примарами, які панували у мистецтві. Сміливо й професійно, і недаремно, бо навчалася Катерна у таких видатних митців Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури,як професор Галина Галинська, асісентуру закінчила у майстерні народного художника Г. Якутовича.
К. Радько володар премії  ім. М. Дерегуса, має Почесну грамоту Міністерства культури України, Диплом 1 ступеня у галузі естампу ім. Г. Якутовича. 

докладніше