Події

Прийом заявок для участі в конкурсі!

Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів Україні імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2021 рік

докладніше

Знакові виставки в столиці України

В столиці відбувються декілька знакових мистецьких подій.... Для тих кого обмежив локдаун, запрошуємо приєднатися віртуально і насолодитися прекрасним. Київська картинна галерея представляє виставку живопису Бориса Когана "Інтерпретації". Випускник Київського державного художнього інституту, майстерня Віктора Шаталіна, прийшов складний шлях самовдосконалення, пошук власного живописного стилю, вишуканої кольорової палітри. Драматургію людства Борис Коган розкриває через біблійні сюжети в яких вирують почуття, боротьба добра і зла, ствердження величі людського духу. Асоціативні образи вражають монументальною образністю, узагальненим простором в якому проходять події  космічного виміру.
Художня галерея "Митець" представляє твори Катерини Корнійчук "Серпневий вітер". Мисткиню добре знають в мистецьких колах Києва як художницю-постановницю та художницю з костюмів провідних театрів столиці. Вплив вчителів В.Зарецького, В.Чебаника, М.Дерегуса на формування власного творчого стилю зробив добру справу. Художні орієнтири К.Корнійчук свідчать про дотримання українських національних ознак, яскраві асоціації, монументальні лаконічні образи. На представленій виставці художниця під впливом природній явищ формує філософську інтерпретацію сили життя. Серпневі пленери останніх років у Седніві стали результатом представленої виставки в якій вирує позитив та життєдайна енергетика. 
 

докладніше

Творчість як сенс життя…

Завжди творчий шлях художника не простий, тернистий, сповнений щоденної наполегливої праці. Щоб привернути увагу фахівців, шанувальників образотворчого мистецтва потрібно увібрати чимало складових. Насамперед це талант, фахове підґрунтя, наполегливий шлях самовдосконалення, пошук власного творчого стилю. Все вище означене відноситься до народної художниці України Наталії Ніколайчук, яка нещодавно порадувала киян та гостей столиці України своєю виставкою. Вернісаж відбувся в художній галереї «Митець», де було представлено понад 30 творів високого рівня.  
 

докладніше

«Київська мистецька тусовка 70-х»

Коли розмова й де про широко відому у мистецькому колі людину, не просто побудувати канву щоб охопити усі складові її творчої біографії. Вітаючи Олександра Міловзорова з відкриттям чергової персональної виставки «Київська мистецька  тусовка 70-х», я пригадала знакові події, які розкривали складний період 70-х років в українському соціумі. Незалежність ще не проголосили, але її витоки бурлили в серцях та умах прогресивної молоді. В різних форматах виникали творчі осередки в яких лідирували яскраві особистості, серед яких був Олександр Міловзоров.
 

докладніше

З ДНЕМ ХУДОЖНИКА

докладніше

У пошуках сенсу образу…

В художній галереї «Митець», яка представляє Київську організацію Національної спілки художників України, відбулася тріумфальна культурно-мистецька подія. Ретроспективною виставкою під назвою «Вдягаючи оперу» відзначила свій творчі досягнення останніх років стенографіст головний художник Національної опери України Марія Левитська. 
 

докладніше

Що до вивезення творів сучасного мистецтва їх авторами

докладніше

У пошуках гармонії та краси

Ще в студентські роки мені запав в душу афоризм древне-римського архітектора Вітрувія «fermatas, utilities, verities» у перекладі «Міцність, користь, краса». Всі ці складові близькі по суті й фахівцям, які працюють в сфері дизайну інтер’єрів серед яких  засвітилося ім’я Кіри-Анастасії Нечай.
Майбутня художниця народилася в сім’ї відомих українських митців – Нечай Степана Омеляновича та Нечай-Сороки Світлани Аркадіївни у місті Вінниці у 1074 році.  Кіра росла в творчому оточенні, з дитинства розвивалася поруч з таким корифеєм українського мистецтва, як Сорока Аркадій Васильович, її дідусь. 

докладніше

"ЛИЦАРЮ ЧЕСТІ І ДОБРА" ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

«Україно, на твої обжинки ще душа поета прилетить»
Л. Полтава
Київська організація Національної спілки художників України та  Сумське земляцтво у місті Києві об’єдналися для створення виставки живопису присвяченої двом вагомим датам:  сторіччю до дня народження Леоніда Полтави (1921-1990) та до тридцятої річниці Незалежності України. Вернісаж відбувся у приміщенні Центральної бібліотеки імені Івана Франка у Києві за участю членів Сумського земляцтва та його керманича Івана Миколайовича Рішняка.
Звернемося до історії виборювання незалежності українським народом, починаючи з часів останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського (1648-1781) – уродженця  славетного козацького краю, розташованого поруч з кордоном з Росією. Автор статті особливо наголошує на особливій місії його земляків у наш час – зберегти кордони України, створювати умови для процвітання її економіки, культури, освіти. Тому коли ми гортаємо історію цього благословенного краю, до нас промовляють голоси наших достойників, які формували українську ідентичність, мову, зберігали традиції свого народу і, головне, – виборювали незалежність України. У цій когорті – й поет, громадській діяч журналіст, письменник Леонід Едвардович Пархомович (літературні псевдоніми Енсен, Полтава…). 

докладніше

ТВОРЧІСТЬ ЮРОНА ШЕВЧЕНКА

докладніше