Події

Виставка «Креативний спротив»

Київська організація національної спілки художників України, Київський національний університет культури і мистецтв, Київський університет культури та галерея International Art Bansko (Болгарія) презентують виставку «Креативний спротив». Виставка відкривається у символічну для українців дату - 22 червня, День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. 

докладніше

Вітаєм з Великоднем!

докладніше

Засідання правління КОНСХУ в умовах війни

 Члени правління Київської організації вперше після початку широкомасштабної загарбницької російсько-української війни зібралися на своє засідання. Життя продовжується і інституції мусять працювати – навіть в екстремальній ситуації. Як сказав Вінстон Черчілль, який увійшов в історію не тільки своєю визначною державницькою діяльністю, а й своїми афоризмами: «Війна війною, а обід за розкладом»

докладніше

«На сніданок була війна» плакатний проект

  Дорогі шанувальники мистецтва, друзі галереї «Митець» Київської організації Національної спілки художників України. В складний воєнний час для всього народу нашої держави ми намагаємося витримати жорстокі випробовування.
  Розв’язана жорстока війна фашистськими загарбниками буквально вибила нас із мирної колії творчого життя. Але мало-помалу ми приходимо до тями й прагнемо внести потужну лепту у премогу українського народу.
 

докладніше

Пам’ятаємо

Людина приходить у цей світ з палким бажанням бути щасливою, спроможною на розбудову мирного суспільства, створення сім’ї, прагненням здобути професію та помножити соціум добрими справами. А коли її Господь наділив талантом, то все це помножуються у декілька разів. Саме до такої категорії відноситься народний художник України 1992 р., скульптор, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка 2000 р., професор, академік, викладач кафедри скульптури НАОМА, дійсний член Національної академії мистецтв України 1997 р., голова Національної спілки художників України, володар численних премій, почесний громадянин міста Києва 2005 р., нагороджений орденами Ярослава Мудрго IV i Vст., "За заслуги" ІІІ, ІІ і І ст., "Честі" (Грузія) митець світового рівня Володимир Андрійович Чепеплик (1945.17.10 -2021.13.04).  

докладніше

Виставка «Моя вільність» Польща. Лодзь

«Гей десь там над чорними водами
Сідає на коня козак молодий
Ніжно прощається він з дівчиною
Іще ніжніше із Україною…»
Народна пісня
Продовжую тему «Сучасні Кассандри» на тлі мистецької акції на підтримку України та біженців які опинилися у Польщі. Художню виставка під назвою «Моя вільність» влаштована Музеєм фабрики міста Лодзь.  
  Організатори зібрали 25 художніх творів живопису, графіки, плакату. фотографії. Серед польських митців Анна Комарська, Соня Тучарінова-Гросемак, Наталья Войтаровська, Катерина Зберська і наша представниця з Києва відома художниця лауреат мистецької премії ім. Федора Кричевського Світлана Аношкіна. В Україні творчість мисткині добре відома, вона представниця Київської школи живопису, учасниця понад 100 творчих виставок, творець яскравих самобутніх образів, експериментатор дивовижної прозорої палітри, яка виводить живопис Аношкіної в коло найкращих сучасних художників України. 

докладніше

Лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка 2021

Вітаємо Лауреата Національної премії ім. Т.Г.Шевченка 2021
«У час приземлення врятують крила!» – 
Девіз заслуженого художника України з Сумщини
 Миколи Лебедя (1936-2007)
 
Почала писати одразу після повідомлення про Лауреатів Національної премії 2021 року, але трагічні події перевернули життя, в душі все обірвалося, застигло. Це навіть не відчай, скоріше неймовірна образа, брудне руйнуюче цунамі, яке зупинило час. Ми зійшли з щоденної мирної колії, наповненої творчою працею. Напад рашистської Росії на мирну Україну затьмарив свідомість. Вирулювати з шокового стану в жорстокий час випробувань мені допомогло неймовірне бажання бути корисною своїй Богом даній Україні…

докладніше

Кожен на своєму місті воїн!!!!

Війна це марафон. Важливо кожному бути активним на своєму місті, стати ланцюжком єдиного загального супротиву. Сьогодні як ніколи важлива дієздатність усіх верст населення як на передовій, так і в тилу. Один з прикладів такого супротиву творча креативна молодь в столиці України. Розмова піде про плакати студентів графічного дизайну КНУКІМ і КУК у боротьбі за Україну показують, як автори бачать того, хто прагне позбавити її майбутнього, зазначив викладач член Національної спілки художників України Андрій Будник на своїй сторінці у фейсбуці.

докладніше

Коли молодь малює – гармати мовчать!

Неймовірно важкий час для української спільноти. Як і дорослі діти, учнівська молодь переповнені стресовими враженнями. Свої творчі хвилювання вони намагаються передати через творчі доробки. Так на своїй сторінці у фейсбуці художниця викладач живопису Кафедри образотворчого мистецтва Інституту Бориса Грінченка Оксана Попінова оприлюднила малюнок студентки 2 курсу Вероніки Конофольської під назвою «Українська ікона». Так молодь передає свої почуття, враження від агресії нацистської росії, яка перетворила наше мирне життя у пекло….
Валентина Роменська (Єфремова)
 

докладніше

МОЛИТВА ЗА КИЇВ

Кожне місто в Україні має своїх Янголів-Охоронців, емблему, раритетні пам’ятки, неповторні краєвиди, особливі архітектурі споруди, монументальні витвори мистецтва. Але дійсну візитівку створюють люди. На березі Дніпра милує око скульптурна композиція засновників Києва братів Кія, Хоріва, Щека та їхньої сестри Либіді. (Автори архітектор М.Фещенко, скульптор В.Бородай, присвячена 1500-й річниці з дня заснування Києва). А на гірських кручах благословляє місто київський князь Володимир Великий. Пам’ятник відкрили у 1853 році, автори архітектор Олександр Тон, скульптори Василь Демут Маліновський та Петро Клод. 
 
 На площі Незалежності охороняє нас Архангел Михаїл. Трохи вище Золоті ворота - головна брама стародавнього Києва. Пам’ятка оборонної архітектури Київської Русі згадується у літописі 1037 року. І вже рукою подати до   старовинного храму Софії Київської (1011-1918) побудованого Ярославом Мудрим. Об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО.
Сьогодні розмова піде про унікальне зображення Богоматері, яке розташоване у центральному куполі найдавнішого храму України Софії Київської.
 
 

докладніше