Події

Монумент загиблим воїнам Переяслов Хмельницький

Скульптура присвячена загиблим воїнам Переяслов Хмельницький
 
Бронза, мармур 
 
Споруджено монумент за кошти громади та міценатів
 
Автор: Володимир Микитенко
 
Робота відкрита півтора роки тому у місті Переяслав-Хмельницький
 

докладніше

Запрошує галерея «АВС- АРТ»

Столиця України має чи мало АРТ локацій причому більша частина знаходиться у приватній власності. Сьогодні розмова піде про художню галерею "АВС-АРТ", засновану Михайлом Поживановим меценатом, художником, доктором технічних наук, професором, головою ГО "Фонд муніципальних реформ "Магдебурзьке право". 
Маємо приємну можливість відчути красу творчості одного з унікальних представників київської школи живопису живописця, графіка, народного художника України, лауреата державних премій СРСР, засновника плідної родинної династії самобутніх митців України Сергія Григорьєва (1910-1988) на виставці присвяченій 110-й річниці з дня його народження.
Звернуся до біблійного ствердження, яке говоре, щоб людина займалася тією справою, до якої покликана. І тоді буде їйуспіх. Своїм успіхом Сергій Григорьєв щедро поділився з численними нащадками та членами своєїродини, про яку змістовно розповіла ретроспективна виставка минулого року що відбулася в Музеї сучасного українського мистецтва.... Ми маємо приклад позитивного впливу на розвиток українського мистецтва родинних династій.
А сьогодні під час напруженого стану в період пандемійного лиха, отримати душевну рівновагу, емоційне натхнення, споріднитися з романтичними краєвидами які закарбовані на картинах художника, суцільне благословення. Саме такий стан охопив мене у залах галереї де розгорнулася ця живописна елегія. 

докладніше

Мар’ян Савельєв один із останніх романтиків

Людина своєю діяльністю впливає на оточуючий світ. Особливо це стосується творчих особистостей, які мають дар змінювати його через свої самобутні художні образи. Всі ці риси притаманні відомому представнику Київської школи образотворчого мистецтва скульпторуМар’януІвановичуСавельєву (1932-2013), розмова про якого піде в даній статті. 
Ретроспективна виставка пам’яті М.Савельєвувідкрилася в галереї «Митець», з усіма обережностями, які означенні посткарантинним періодом, зазначила директор галереї заслужений працівник культури України, мистецтвознавець Карина Кравець. На виставці, створеної за підтримки сина скульптора Івана Григор’єва можна побачити не тільки скульптуру, а й характерні малюнки ранньої творчості.

докладніше

Stop Covid-19. Плакатнийпроєкт

Stop Covid-19. Плакатнийпроєкт
Історія свідчить, що художники своєю творчістю миттєво реагують на яскраві події в суспільстві. Особливо це стосується плакатного мистецтва, твори якого мобільно фіксують подію, розкривають її  зміст та відношення до неї людини. Прикладом реагування митців усього світу на коронавірус, який сколихнув людство усієї планети ХХІ століття, стала міжнародна виставка плакатів «COVID-19. PostersaboutCoronavirus» у Тегерані (Іран). 
На виставці у тегеранській галереї IdeaGallery взяли участь студенти факультету дизайну і реклами Київського національного університету культури і мистецтв під керівництвом куратора-викладача Андрія Будника. Попри карантин за допомогою сучасних методів дистанційного навчання твори чотирьох молодих графічних дизайнерів – Івана Лавриненка, Вікторії Клепарської, Вадима Кильбасовича, Марії Сухотенко – потрапили до фінальної частини міжнародної виставки плакатів «COVID-19. PostersaboutCoronavirus» у Тегерані (Іран). Відбір відбувався серед 579 професійних дизайнерів з 26 країн всього світу, фаховим жюрі було відібрано 58 творів, 4-и з яких представляли Україну. Факт експонування засвідчує міжнародне визнання успіхів студентів факультету дизайну і реклами Київського національного університету культури і мистецтв.

докладніше

Виставка плакатів Stop Covid-19

Секція плаката і графічного дизайну КОНСХУ відкрила першу у карантинному Києві виставку плакатів Stop Covid-19 у вітринах галереї "Митець". Цілодобово, безкоштовно, з дотриманням вимог карантинного часу.

докладніше

З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!

докладніше

Фільм «Марія і Марфа» режисера Наталлі Патракової

Документальний фільм «Марія і Марфа» режисера Наталлі Патракової, створений на кіностудії «Кінематографіст» за сприяння Державної служби кінематографії у 2007 році. 
Хронометраж — 23 хв.
 
Політика Третього Рейху передбачала знищення цивільного населення, яка у майбутньому стане відомою як геноцид слов'янської та єврейської частин радянського народу.
На жаль, ні в радянській, ні в українській, ні в російській, ні в білоруській, ні в німецькій історіографії це поняття, на відміну від Голокосту, не було сформульовано і не є науковим і загальновизнаним.
Може, варто зараз підняти це питання.
Яке фантастичне лицемірство! Слов'янські народи, євреї — це «недолюди», «свині», «раби», - свідчила Геббельсівська пропаганда.
З території УРСР було вивезено на примусові роботи 2,4 мільйона душ, половина з яких були дівчатка й молоді жінки.
Мільйонам українських праведниць присвячується мій фільм.
Однією з головних діючих осіб у фільмі є пам'ятник «Спалені села України», створений народним художником України Анатолієм Кущем.
 
 

докладніше

«Уява» Сергія Сметанкіна бентежить почуття

Інколи приходиш на виставку і вже з першого погляду попадаєш у полон почуттів. Щось наполегливо входить у твою душу і починається своєрідне спілкування з автором. Так сталося на виставці «Уява» яку влаштував член Національної спілки художників України Сергій Вадимович Сметанкін. Це вже потім я дізналася, що художник не здобув професійну освіту, а самотужки крок за кроком опановував живопис. 
«Зрі в корінь» промовив класик  і я почала занурюватися у художні образи які безпосередньо торкалися найзаповітніших струн душі.  Ретроспективна виставка мала своє мистецьке обличчя, яке свідчило, що автор має природне творче бачення, вдало розставляє акценти та створює свою оазу краси сповнену життєдайної енергетики. Доречи С.Сметанкін увійшов у книгу рекордів України, як художник, який одночасно представив виставку з власних 190-ти творів.

докладніше

На вівтарі любові – історичні пам’ятки

Щорічна урочиста акція по вшануванню пам’яті великого вченого і патріота України – археолога, мистецтвознавця, музеєзнавця, художника, педагога –Миколи Омеляновича Макаренка (1877-1938) пройшла 4 лютого, у день його народження, вМихайлівському Золотоверхому монастирі. Розпочалася вона, як завжди, персональною поминальною літургією в головному храмі, яку відправило, у супроводі чоловічого хору, духовенствомонастиря на чолі з архімандритом Лаврентієм. На службі були присутні також студенти Православної богословської академії на чолі з проректором, протоієреєм ВіталіємКлосом та представники громадської організації «Сумське земляцтво в місті Києві». Після відправи всі присутні традиційно поклали квіти до погруддя Миколи Макаренка поруч з брамою Економічних воріт монастиря і зробили пам’ятне фото. 

докладніше

Запрошення до участі!

Дорогі друзі, запрошуємо прийняти участь у проекті присвяченому М.О.Макаренку.
Урочистості почнуться з 10.00 4 лютого у приміщенні Михайлівського Золотоверхого монастиря, поминальна літія, покладання квітів до погруддя М.Макаренка, перехід у Музей (2 поверх Дзвінниці Михайлівського монастиря..).відкриття виставки, кава....
 
З повагою, від оргкомітету модератор проєкту В.О.Єфремова
 
 

докладніше